Yazı Boyutu Yazı boyutunu küçült Yazı boyutunu büyüt

Sayfayı Yazdır

Close X

Email This Page

All fields must be filled in

Advice: To send to multiple email addresses, separate email addresses with a comma

Diyabetten Korunabilir miyim?

Diyabetten korunabilir miyim?

Diyabetten korunmanın birincil yolu obeziteye karşı önlem almaktır. Bel çevresinin yağlanması ile başlayan ve önlenmediği durumlarda obezite ile sonuçlanan kilo artışlarının ilerleyen yaşlarda Tip II diyabete sebep olması olasıdır.

Sağlıklı beslenme, her hastalıktan koruma sağlayan etkenlerden biri olduğu gibi diyabete yakalanma riskini de azaltır. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alabilmek için her gıdadan yeterli miktarda almak gerekir.

Diyabetten korunmanın bir diğer yolu da spor hayatından uzak durmamaktır. Zinde ve sağlıklı bir vücudun tüm hastalıklara karşı koruma geliştirmesi daha kolaydır. Egzersiz yapıp, sigara ve alkolden uzak durarak öncelikle diyabetten; beraberinde kanser ve kalp damar sağlığı hastalıklarından korunmuş olursunuz.

Gizli şekere dikkat!

Pre-diyabet yani gizli şeker, diyabet hastası olmadığınız halde kan şekerinizin yüksek seyretmesi anlamına gelir. Gizli şeker belirti göstermeyebilir, şikayetlere sebep olmayabilir; fakat teşhisini takip eden 10 yıl içerisinde Tip II diyabete sebep olma riski taşır. Pre-diyabet hastalarının, yaşam tarzı değişiklikleriyle Tip II diyabete yakalanma riskini %58 oranında düşürmesi mümkün olduğundan, doğru beslenme ve düzenli egzersiz yapma burada da karşımıza çıkar.

 

A hormone produced in the beta cells in the pancreas. The body uses insulin to let glucose enter cells, where it is used for energy.

Now known as type 1 diabetes. In type 1 diabetes, the pancreas produces no insulin or extremely small amounts. People with type 1 need to take insulin injections in order to live.

Now known as type 1 diabetes. In type 1 diabetes, the pancreas produces no insulin or extremely small amounts. People with type 1 need to take insulin injections in order to live.

Bu internet sitesinde geniş bir müşteri kitlesine yönelik ürünler hakkında bilgiler yer almaktadır ve bulunduğunuz ülkede geçerli veya erişilebilir olmayan ürün ayrıntıları veya bilgileri içerebilir. Bulunduğunuz ülkede geçerli bir yasal işlem, düzenleme, tescil veya kullanıma karşılık gelmeyen bu tür bilgilere erişmenizden dolayı sorumlu tutulamayacağımızı hatırlatmak isteriz. Bu bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçemez.