Yazı Boyutu Yazı boyutunu küçült Yazı boyutunu büyüt

Sayfayı Yazdır

Close X

Email This Page

All fields must be filled in

Advice: To send to multiple email addresses, separate email addresses with a comma

Kan Şekerim Düştüğünde Ne Yapmalıyım?

Şuuru açık olan hastada belirtiler görüldüğünde mutlaka ağızdan şekerli yiyecekler alınmalıdır.

Kan Şekerimi Neden Ölçmeliyim?

Belirtiler hafifse 1 elma, kuru üzüm, reçel, 4-5 kesme şeker, şekerli içecekler, meyve suyu, şekerli bisküvi rahatlıkla alınabilir. O anda kan şekerine bakılması yerinde olur. Hastanın şuuru kapalı ise, ağızdan kesinlikle yiyecek verilmez.

Mümkünse Glukagon ampül deri içine yani iğne deriye dik olarak batırılarak yapılır; Glukagon insüline zıt etkisi ile kan şekerini yükseltir. Glukagon ampül, enjekte edildikten sonra 10-15 dakika içinde etkili olmaktadır. Glukagon ampül bulunamıyorsa, hasta acilen en yakın acil birime götürülmeli ve damardan yoğun glukozlu serum verilmelidir.

A hormone produced in the beta cells in the pancreas. The body uses insulin to let glucose enter cells, where it is used for energy.

Now known as type 1 diabetes. In type 1 diabetes, the pancreas produces no insulin or extremely small amounts. People with type 1 need to take insulin injections in order to live.

Now known as type 1 diabetes. In type 1 diabetes, the pancreas produces no insulin or extremely small amounts. People with type 1 need to take insulin injections in order to live.

Bu internet sitesinde geniş bir müşteri kitlesine yönelik ürünler hakkında bilgiler yer almaktadır ve bulunduğunuz ülkede geçerli veya erişilebilir olmayan ürün ayrıntıları veya bilgileri içerebilir. Bulunduğunuz ülkede geçerli bir yasal işlem, düzenleme, tescil veya kullanıma karşılık gelmeyen bu tür bilgilere erişmenizden dolayı sorumlu tutulamayacağımızı hatırlatmak isteriz. Bu bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçemez.